eco2way

przyszłość rysuje się kolorowo

Jako jeden z liderów wśród operatorów logistycznych w Polsce zdajemy sobie sprawę z wpływu, jaki nasza branża odciska na środowisku naturalnym. Staramy się, aby stosowane rozwiązania jak najbardziej ten „ślad” minimalizowały i co więcej, widzimy, że tak naprawdę każdy z nas, poprzez codzienne aktywności, ma wpływ na środowisko naturalne. Jeśli połączymy wspólne działania, przyczynimy się do stworzenia lepszego jutra dla naszych dzieci.

Główną ideą kampanii jest zwrócenie uwagi na problem zanieczyszczenia środowiska naturalnego. Akcja ma również wywołać u odbiorców chęć większego zaangażowania się w podstawowe działania związane z ochroną natury, w trosce o przyszłe pokolenia.

eco2way

EKSPERYMENT SPOŁECZNY

Rodzicielstwo to ogromna odpowiedzialność, konieczność zapewnienia dziecku właściwych warunków do rozwoju i kształtowania bezpiecznej przyszłości. Zapominamy jednak o tym, co dla nich jest równie ważne.

Świadomość człowieka kształtuje się przez całe życie, jednak jej podstawy każdy zdobywa w dzieciństwie i młodości, kiedy jest wrażliwy na wszystko, co go otacza.

Z udziałem pedagoga oraz psychologa dziecięcego przeprowadziliśmy prosty eksperyment społeczny w Kolegium Edukacyjnym Poznańskiego Stowarzyszenia Oświatowego „Dębinka”.

Poprosiliśmy uczniów – przyszłe pokolenie, aby narysowali, jak wyobrażają sobie szczęśliwe chwile spędzone z rodziną. Następnie efekt ich pracy przedstawiliśmy rodzicom.

Wynik?

Ponad 90% dzieci
swoje szczęśliwe chwile pokazało w towarzystwie
środowiska naturalnego.

Dlatego powinniśmy zadbać o otoczenie naturalne dla przyszłych, szczęśliwych chwil naszych dzieci!

zobacz

W akcji wspierają nas:

Poznańskie Stowarzyszenie Oświatowe „Dębinka”

To organizacja prowadząca zespół trzech placówek: społeczną szkołę podstawową, gimnazjum oraz społeczne przedszkole. Stowarzyszenie swoją działalność rozpoczęło w czerwcu 1990 r., kiedy to grupa rodziców oraz entuzjastów znalazła inne sposoby edukacji swoich dzieci. Zadecydowali wówczas o stworzeniu nowej, lepszej szkoły, która na pierwszym miejscu stawia potrzeby ucznia, rozwija jego indywidualne uzdolnienia, uczy szacunku do drugiego człowieka i otaczającego środowiska.

Szczególną uwagę placówki stowarzyszenia przywiązują obecnie do kształtowania kompetencji społecznych i obywatelskich, które od zawsze stanowiły istotny element programu wychowawczego "Dębinki". W tym wypadku szkoła to nie tylko program edukacyjny, to również kształtowanie świadomości człowieka, który będzie umiał sprostać wyzwaniom stawianym przez współczesny świat.

eco2way

Wspierają nas:

Szczęśliva.pl

SZCZESLIVA.PL to blog lekko parentingowy, lifestylowy, z podróżami w tle. To przede wszystkim życie rodziny, która żyje w swoim miejskim tempie i stara się delektować każdą chwilą. Na szczesliva.pl można znaleźć fragmenty z codziennego życia, podróży oraz przemyślenia autorki.

Zobacz, co o nas napisali!

Zuch

Grafik, bloger, spełniony mąż oraz ojciec trójki dzieci. Trzykrotny finalista konkursu Blog Roku. Założyciel studia graficznego. Autor bloga o byciu facetem: mężem, tatą oraz geekiem naraz. To blog o tym, czym jest męskość i jak jest ona ważna.

Zobacz, co o nas napisali!

Oczekując.pl

Jako autorzy oraz rodzice są autentyczni, przedstawiają punkt widzenia zarówno taty, jak i mamy. Wszystkie fachowe, jak również poradnikowe treści opierane są na rzetelnej wiedzy, konsultowanej ze specjalistami.

Zobacz, co o nas napisali!

eco2way